Pilates

"Po 10 hodinách sa budete lepšie cítiť, po 20 hodinách budete lepšie vyzerať a po 30 hodinách sa budete cítiť ako v novom tele." (J. H. Pilates)

Pilates je dokonalá súhra tela a mysle – spôsob, ako sa udržiavať v dobrej fyzickej kondícií a cítiť sa výborne po psychickej stránke. Popularitu celého sveta získal vďaka hollywoodskym hviezdam a ich odporúčaniam. Podstatou cvičenia je šesť základných princípov: dýchanie, koncentrácia, kontrola, centrum, presnosť a plynulosť. Ide o aktivitu, ktorá vyžaduje sústredenie sa na správne dýchanie a techniku vykonávania pohybov.

Je zameraná na vyrovnávanie svalovej nerovnováhy medzi preťaženými či ochabnutými svalovými skupinami. Cvičenie je zostavené z jednotlivých naťahovacích a posilňovacích cvikov, ktoré sa vykonávajú ako v stoji, tak v ľahu či v sede na podložke. Pilates vám pomôže posilniť a uvoľniť hlavne povolené chrbtové svalstvo z ustavičného sedenia pri počítači, ale aj spevniť ostatné svaly bedrové, brušné, panvové, stehenné i pažové.

Po určitom čase si tak skvele vytvarujete pevnú postavu, zlepšíte ohybnosť a konečne si narovnáte vašu boľavú chrbticu. Po lekcii Pilatesu sa budete cítiť fit, svieži a plní energie. Odbúrate stres a zbavíte sa ťažoby každodenných problémov.

 

 

Vyskúšajte u nás pilates! V ponuke je aj joga, body forming  a iné zaujímavé cvičenia a tanečné hodiny.