Johnson Mayet


Johnson je profesionálny tanečník pochádzajúci priamo zo srdca kubánskych a karibských tancov, Santiago de Cuba.
Tancu sa venuje od malička, začínal v najznámejších kubánskych súboroch folklórnych tancov.

Od roku 2002 pôsobil v kubánskej tanečnej skupine Kokoye, kde bol až donedávna prvým a sólovým tanečníkom. Kokoye je oficiálne uznaná profesionálna skupina scénického umenia, prostredníctvom nej sa postupne prepracoval až na najvyššiu tanečnú úroveň - sólového tanečníka.
So skupinou Kokoye sa zúčastnil rôznych festivalov a absolvoval turné do Kolumbie, Brazílie, Mexika, Dominikánskej republiky a na Jamajku.

Viac ako 10 rokov spolupracoval s francúzskymi tanečnými školami Elegua, Dansacuba, Cuba Baila a De Cuba pa’l Mundo a s britskou školou Caledonia ako inštruktor niekedy aj 30-členných skupín. Pôsobil tiež ako učiteľ súkromných hodín tanca, navyše učil aj niekoľkých zakladateľov spomínaných tanečných škôl, čo prispelo k jeho veľkej popularite najmä vo Francúzsku, kde momentálne príležitostne pôsobí.
"Vychoval" niekoľko výborných tanečníkov, medzi nimi aj dnes veľmi populárneho a v kruhoch kubánskych tancov známeho Yoannisa Tamayo.

Johnson je všestranný tanečník a učiteľ tanečných štýlov Salsa Cubana, Salsa con Rumba, Salsa con Afro,Timba, Chachacha, Mambo, Merengue a niekoľkých ďalších afro-kubánskych tancov.
Jeho špecialitou je Rumba, Afro-kubánsky folklór a Son. Okrem latinských tancov ovláda a aj techniku Baletu a Contemporary.

V Riverpark Dance School vyučuje hodiny Kubánskej salsy.