Simona H.


Simona sa tancu venuje od šiestich rokov. Je absolventkou ZUŠ Štefana Németha v Šamoríne, po absolvovaní bola súčasťou rôznych tanečných štúdií ako HHF, Jumbo, Sabrosura.
Vyučovať začala v 17 rokoch ako externá lektorka v ZUŠ Šamorín a vo veku 20 rokov si založila tanečnú skupinu La Suerte, neskôr vlastné tanečné štúdio La Suerte Šamorín, kde vyučuje tanečnú prípravu pre deti, karibské tance ako salsa a reggaeton ale aj twerk a twerkout.

K twerku sa dostala vďaka osloveniu rapera Slipa o účinkovanie vo videoklipe a postupne to rástlo..:)
Vo februári 2016  zvíťazila v 1. česko slovenskom twerk battle - 1.Pilsen twerk battle
Následne na to vznikla spolupráca s českou twerk tanečnicou Anet Antošovou,  vďaka ktorej  pôsobila ako externá lektorka twerku v Stage Praha. 


Tanečné úspechy - pôsobenie v muzikáloch Príbeh ulice - divadlo Aréna, BoyBand - Nová scéna, Choreografka a tanečníčka Gypsy Jazz Festival 2015 - Nová scéna, Spoluchoreografka Lets dance, Miss universe, 2 zlaté 2 strieborné a 1 bronzové ocenenie v kategórii reggaeton na International salsa competition Budapest 2013-2016, postup do finále v kategórii salsa na Campeonato Mundial de Pasos Libres 2016, víťazka 1. Pilsen Twerk Battle,  účinkovanie vo videoklipoch ( Momo, Slipo, Kaiďas, Igor Kmeťo, Kristína, Eusebio Nicolas Mena,... ) účikovanie na spoločných eventoch s Maykel Fonts, Gente De Zona, Xtreme te extrano.

V Riverpark Dance School Simona vyučuje kurz Twerku.